Lilly Nails använder cookies för att göra ditt besök så bra som möjligt. För att följa Eu’s nya integritetspolicy behöver vi ditt medgivande. Läs mer.
Invicta Nude Beige
Invicta är namnet på vår AcryGel/Hybrid Gel – en hybrid mellan akryl och gel. Den är lätt att forma och du arbetar med samma teknik som vid akrylapplikation, men utan tidspress eftersom produkten inte stelnar förrän den härdas i Professional UV/LED Lamp.
Du plockar upp materialet med Staleks Manicure Scapula / Spatula, doppar Invicta Brush i Invicta Liquid – likt akrylvätska – och jobbar ut produkten på nageln med magen på penseln som om du jobbar med akryl.
Bygg enkelt fem naglar i taget eller skapa skarpa smile med Reverse-tekniken – Invicta ger dig full kontroll hela vägen.
- En naturlig ljusbeige färg
- Högpigmenterad- heltäckande, perfekt för nagelbäddsförlängning eller för att täcka ojämnheter på nagelplattan.
- Mycket hög viskositet- men mjuknar när den arbetas ut med vätskan
- Något självutjämnande
- Hård och stabil efter härdning – utmärkt för långa nagelförlängningar med tipp, mall eller Dual Forms-systemet
- Hög fästförmåga
- Sticky layer – lämnar en klibbig yta efter härdning
- Appliceras efter Superbond och Base Gel
Tillgänglighet:
I lager
SKU
12108
Härdningstid: 60 sekunder i Lilly Nails UV/LED-lampa, 2 minuter i UV-lampa.
Säkerhetsdatablad:
Invicta Nude Beige
Skriv recension


